%HTMLlat1; %HTMLsymbol; %HTMLspecial; <"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> MKS Śląsk Świętochłowice - oficjalna strona sekcji taekwondo - www.slaskswietochlowice.org


Go to content

Main menu:

   
pagerank, page rank

Goście online:


   
   Najlepsze strony internetowe
          

Archiwum 2012r

Puchar Śląska kadetów, młodzików i juniorów mł.!!!

24.06.2012r.Dnia 23 czerwca odbyły się zawody klubowe w ZSO nr 2 w Świętochłowicach, na starcie stanęło blisko 100 zawodników z województwa śląskiego. Ostatecznie turniej zakończył się naszym zwycięstwem wraz z workiem medali, udaliśmy się na zasłużone wakacje. Miesiąc tylko bo później znowu wyjazd na obóz i kolejny sezon przed nami. Były to trzecie zawody organizowane przez nasz klub.


Gratulejemy!!Egzamin na stopnie szkoleniowe cup.

23.06.2012r.22 czerwca w naszym klubie odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe cup. Egzaminatorem był Sabum Nim Krzysztof Książek. W egzaminie brało udział 27 osób dla niektórych był to pierwszy egzamin w życiu. Po otrzymaniu promocji uśmiech zagościł na twarzy zdających a rodzice mogli już odetchnąć.


Gratulejemy!!


Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Nowej Rudzie .


05.06.2012r.


W Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Nowej Rudzie-Słupiec nasza grupa wypadła bardzo dobrze lecz nie zdołali zdobyć żadnego medalu. Trener był zadowolony z występu naszych zawodników, nie mieliśmy szczęścia w losowaniu trafili nam bardzo silni zawodnicy. Nasi juniorzy młodsi dali z siebie wszystko to się liczy najbardziej, przyjęli porażkę z dumna i zaczęliśmy mocniejsze treningi i mamy nadzieje że na następnych zawodach będą jeszcze silniejsi uda im się zajść na szczyt.

Trener i grupa trzyma za nich kciuki !!!


Brązowy medal Natalii Dyla Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-do ITF

30.05.2012r.

W dniach 25-27 maja odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów w Takwon-do ITF, 150 zawodników z całej Polski wśród których było czterech zawodników Śląska Świętochłowice, rywalizowało na matach Boguszowickiej hali sportowej ( koło Rybnika ). Już podczas losowania wiedzieliśmy że będzie trudno o medale, Dawid Pancerz już w drugiej rundzie walk -58 kg spotkał się z finalistą ubiegłotygodniowego Pucharu Polski i po raz kolejny musiał uznać jego wyższość w efekcie koniec marzeń o medalu i tylko 8 miejsce. Natalia Dyla zanotowała zaciętą walkę w kat -50 kg z późniejszą mistrzynią Polski co w efekcie dało jej brązowy medal MPJ, żal … bo złoto było w zasięgu naszej zawodniczki, natomiast w układach formalnych nasza Natalka popełniła pomyłkę i marzenie o pudle prysło jak bańka mydlana. Nasza etatowa mistrzyni technik specjalnych Monika Kalus będzie chciała szybko zapomnieć zawody w Rybniku, kontuzja kolana z jaką od dłuższego czasu zmaga się Monika nie pozwoliła nawet zaliczyć techniki co w ostatecznym rozrachunku dało jej zaledwie 9 miejsce. Kusiak Damian zawodnik walk w kat -63 kg nie zaliczy do udanych, mocno obstawiona kategoria pozbawiła złudzeń naszego zawodnika o dobrym miejscu już w pierwszej walce, porażka i koniec przygody z zawodami.

Gratulacje dla wszystkich zawodników w końcu sam występ na Mistrzostwach Polski to duże osiągniecie !!!

Autor: Książek Krzysztof


Grand Prix Polski w Kłobucku.

18.05.2012r.W dniach 12-13 maja 2012r. w miejscowości Kłobuck, 30 km od Częstochowy, odbyło się Grand Prix Taekwon-Do Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów. Nasz klub reprezentował Dawid Pancerz który zdobył II miejsce w walkach do 58kg. W zawodach udział wzięło 118 seniorów reprezentujących 34 klubów oraz 97 juniorów reprezentujących 24. Ogółem wystartowało 215 zawodników z 35 klubów.


Życzymy dalszych sukcesów i Gratulujemy !!


OBÓZ SPORTOWO-WYPOCZYNKOWY


01.05.2012r.
Obóz rozpoczyna się od 30 lipca do 09 sierpnia w Ośrodeku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „DUKAT”. Ośrodek znajduje się w znanej miejscowości wypoczynkowej Dąbki, z walorami klimatycznymi, położonej w odległości 8 km od Darłowa, u nasady mierzei odcinającej jezioro Bukowo od Bałtyku. Obiekt położony jest w malowniczym miejscu, gdzie od morza oddziela go niewielki, zaledwie 50metrowy pas zieleni. Z okien pokoi rozlega się przepiękny widok zarówno na morze, jak i z drugiej strony na jezioro. Poza czystą wodą Bałtyku i przepięknymi plażami do dyspozycji jest rozległe, choć niegłębokie jezioro Bukowo.

Ośrodek oferuje:

  • Pokoje 4- i 5-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym zlokalizowane murowanych pawilonach

  • Wyżywienie 3 posiłki dziennie +podwieczorek wydawany przy obiedzie

  • Boiska do piłki koszykowe, siatkowej i nożnej

  • Plac zabaw

  • Świetlica ze stołami do ping-ponga

  • Sala dyskotekowa

  • Miejsce na ognisko

  • Opieka ratownika na plaży


Cena obozu wynosi 750 zł z przejazdem (może ulec zmianie w przypadku mniejszej ilości osób)

II Eliminacja do OOM i MPJ

31.03.2012r.


Dnia 24 marca 2012 r. odbyły się zawody na Hali Sportowej w Olsztynie , organizatorem był Klub Sportowy "DRAGON". Zawody były na wysokim poziomie, nikt nie spodziewał się, że na starcie stanie blisko 200 zawodników z naszego województwa. To jednak nie odstraszyło naszej drużyny, która zdobyła bez trudu eliminacje do OOM i MPJ.

Dziękujemy naszym zawodnikom za pokazanie wysokiego poziomu na Mistrzostwach Śląska, a trenerowi Krzysztofowi Książkowi za rewelacyjne przygotowanie naszej grupy.

Życzymy dalszych sukcesów i Gratulujemy !!


TAEKWON-DO POMAGA !!!

14.03.2012r.


1% PODATKU–To tak niewiele a może pomóc chorym dzieciom!!!
Zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o przekazanie 1% swojego podatku na fundację dzieciom „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”, do której należy mój syn Mateusz Nawrocki. Mateusz cierpi na niedowład lewostronny kończyny górnej i dolnej. W prawidłowym funkcjonowaniu może mu pomóc tylko i wyłącznie rehabilitacja, co wiąże się z strasznie dużymi nakładami finansowymi, dlatego proszę państwo o pomoc.

                                     ADRES:
           FUNDACJA DZIECIOM „Zdążyć z Pomocą”
                              01-685 Warszawa
                              UL. Łomiańska 5
                              KRS 0000037904


Z DOPISKIEM: NA LECZENIE MATEUSZA NAWROCKIEGOSERDECZNIE DZIĘKUJĘ !!!


Eliminacje do Mistrzostw Polski w Taekwon-do ITF.

14.03.2012r.


10 marca Świętochłowice przeżyły prawdziwe oblężenie taekwondzistów, 246 zawodników !!!!! z województwa śląskiego i opolskiego przyjechało do Świętochłowic aby rywalizować w Eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów młodszych oraz Mistrzostw Śląska kadetów i młodzików w TAEKWON-DO ITF. 37 zawodników MKS „ ŚLĄSK „ Świętochłowice wywalczyło 38 medali !!!!!, w tym 2 kwalifikacje do OOM i 6 kwalifikacji do MPJ. Pierwszy poważny start w tym roku podopieczni trenera Krzysztofa Książka zdali na „5”, w każdej kategorii wiekowej zaliczyliśmy „pudło”, rewelacyjnie spisali się juniorzy którzy wywalczyli w swojej kategorii wiekowej aż 14 medali.

GRATULACJE !!!!!TEA BO !!!!

01.03.2012r.Siła, moc, dynamika, intensywny trening W połączeniu z technikami kickboxingu, taekwondo i boksu , które wykonuje się w rytm muzyki.

Idealny sposób na:
-rozładowanie energii
-poprawienie wydolności organizmu
-wymodelowanie sylwetki
-zgubienie kilku kilogramów

                                  Wtorek, czwartek – 20.00
                      ZSO nr 3 Świętochłowice, ul. Sudecka 5
                                    Tel. 510-851-735

ZAPRASZAMY !!!I Eliminacja do OOM i MPJ

01.03.2012r.


Już 10 marca 2012r. w hali Szkoły Podstawowej nr 1 odbędzie się I Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych i Mistrzostw Polski Juniorów. Zawody mają na celu promocję Taekwon-do w Świętochłowicach i województwie śląskim. Organizatorem i gospodarzem zawodów poraz II jest:
MKS „ Śląsk „ Świętochłowice.

Program zawodów:
8.00 - 9.00 przyjmowanie ekip,
9.00-11.00 waga, badania lekarskie, losowanie, podpisywanie aplikacji,
12.00-20.00 rozgrywanie konkurencji.

Zapraszamy !!!Kurs sędziowski

15.02.2012r


W imieniu Polskiego Związku Taekwon-do i Śląskiego Okręgowego Związku Taekwondo , informuję, że kurs sędziowski odbędzie się 25.02.2012r. (sobota) w ZSP nr 3, ul. Orzepowicka 15A, Rybnik o godz. 10:00.

Proszę zainteresowane osoby o zabranie ze sobą wypełnionych aplikacji sędziowskich (do pobrania poniżej).

Każdy uczestnik musi posiadać regulamin zawodów. Na kursie będzie można zdobyć klasę sędziowską Dpl (sędzia planszowy) zgodnie z wymaganiami regulaminu PZTKD. Kurs poprowadzi Krzysztof Książek, sędzia główny makroregionu Śląsko-opolskiego.

POBIERZ

                                                               
Kurs sędziowski 2012            Regulamin zawodow PZTKD           Wniosek o uzyskanie licencji sędziego

Serdecznie zapraszamy.
Udany Egzamin na stopnie uczniowskie !!!

26.01.2012r.


18 osoby przystąpiły do klubowego egzaminu na stopnie uczniowskie. Pod przewodnictwem egzaminatora Krzysztofa Książek - V Dan, młodzi adepci zmagali się z trudami egzaminu. Dla niektórych osób był to pierwszy egzamin w życiu, w tym roku wysoko podniesiona poprzeczka egzaminatora była widoczna gołym okiem. Po otrzymaniu promocji uśmiech zagościł na twarzy zdających a rodzice mogli już odetchnąć.Gratulacje !!!Archiwum 2012 2011
2010 2009 2008 2007
/Wszelkie prawa zastrzeżone// Projekt i wykonanie: Monika Kalus //30.11.2009 / | strzyga666@vp.pl

Valid XHTML 1.1 Poprawny CSS!