%HTMLlat1; %HTMLsymbol; %HTMLspecial; < "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> MKS Śląsk Świętochłowice - oficjalna strona sekcji taekwondo - www.slaskswietochlowice.org


Go to content

Main menu:


Goście online:


Historia Klubu


Historia Taekwon-do w Świętochłowicach sięga roku 1997, kiedy instruktor Taekwon-do pan Krzysztof Książek (posiadający wówczas stopień 1 kup), przy pomocy pana Helmuta Książek, stworzył pierwszą sekcję Taekwon-do w Świętochłowicach. Treningi odbywały się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach - Piaśnikach. Początki były trudne ze względu na dużą ilość różnych stylów walki w mieście i okolicach. Jednak liczba osób zainteresowanych sztuką walki Taekwon-do ciągle rosła, a adepci zdobywali wiedzę i tajniki Taekwon-do.

W roku 2000 zmieniono miejsce treningów, które do dnia dzisiejszego odbywają się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 Świętochłowicach - Chropaczowie. Od tego też roku sekcja, posiadająca wielu utalentowanych zawodników, uczestniczy w rywalizacji sportowej, zdobywając medale na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Najzdolniejszym zawodnikiem klubu jest Paweł Latocha (Mistrz Polski Juniorów Młodszych w konkurencji układów formalnych).

W roku 2003 instruktor Krzysztof Książek wychowuje pierwszy czarny pas w sekcji, sam zdając egzaminy na wyższe stopnie mistrzowskie Dan - II, III, a 19 czerwca 2005r. na stopień IV Dan. Pod koniec 2003r., po latach ciężkiej pracy i wysiłku powstaje Klub Sportowy 'Dan' Świętochłowice, który z początkiem roku 2005 występuje pod banderą MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice.

W 2007 sekcja powiększa się o kolejny czarny pas, determinacja Przemysława Mruka została nagrodzona. Rok po ostatnim zdawaniu, miłą niespodziankę zrobił nam Mariusz Mizera który osiągnął stopień pierwszego Dana. W 2009 trener Krzysztof Książek dostał powołanie do sędziowania na Mistrzostwach Europy. Dokładnie miesiąc później pan Krzysztof Książek zdaje na długo oczekiwanego V Dana, klub coraz bardziej się rozrasta. Czerwiec 2009 instruktor Krzysztof Książek jedzie na kurs Trenera klasy II i pomyślnie zdaje egzaminy.

Nadszedł rok 2010 bardzo dobry do naszej grupy, dwóm zawodniczkom udało się wywalczyć medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, był to najlepszy wynik w historii naszego klubu. Następcami naszego najlepszego zawodnika Pawła Latochy są Monika Kalus (Mistrzyni Polski w technikach specjalnych) i Natalia Dyla (Wicemistrzyni Polski w konkurencji walk -49kg). Przemysław Mruk się nie poddaje i pomyślnie zdaje egzamin na II Dana. Tego samego roku w grudniu Mariusz Mizera z powodzenie zdobył stopień II Dana.

W styczniu 2011 pan Krzysztof Książek z wielkim żalem decyduje opuścić MUKS Skałkę Śląsk Świętochłowice. Kilka dni później została podjęta uchwała o przyjęcie naszego klubu pod skrzydła
MKS Śląsk Świętochłowice.
Regulamin klubu do pobrania:
/Wszelkie prawa zastrzeżone// Projekt i wykonanie: Monika Kalus //30.11.2009 / | strzyga666@vp.pl

Back to content | Back to main menu