%HTMLlat1; %HTMLsymbol; %HTMLspecial; <"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> MKS Śląsk Świętochłowice - oficjalna strona sekcji taekwondo - www.slaskswietochlowice.org


Go to content

Main menu:


Goście online:


Archiwum 2011r

Podziękowanie !!!

12.12.2011r.


Dnia 09 Grudnia 2011r. w Restauracja Prowent, odbyło się podziękowanie dla zawodników za wysokie osiągnięcia sportowe w 2011r.. Zarząd MKS Śląsk Świętochłowice wyłonił z naszego klubu dwóch zawodników Monikę Kalus i Dawida Pancerza. Oczywiście nie możemy zapomnieć o naszych głównych bohaterach, którzy mimo swojego młodego wieku dali niezapomniany pokaz dla wszystkich zgromadzonych.

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!Dzień Promocji Sportu połączony z Mikołajkami !!!

03.12.2011r.


Dnia 02.12.2011r. w Szkole Ogólnokształcącej nr 2 w Świętochłowicach, została zorganizowana kolejna edycja "Promocji sportu połączonej z Mikołajkami". Blisko osiemdziesiąt osób wzięło udział w imprezie zorganizowanej przez nasz klub , pośród nich znajdowali się: zawodnicy , dzieci , rodzice , znajomi i wielu gości. To co działo się nie sposób opisać w kilku słowach, trening połączony z zabawą, a na deser prawie półgodzinny trening w rytm muzyki tzw. TAE-BO.
Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału i zapraszamy na drugi rok !!!

Zapraszamy !!!
       

Zdjęcia z zawodów:    

Komentarze i opinie na temat dnia srortu na forum klubowym.


SZANOWNI PAŃSTWO! RODZICE! PRZYJACIELE SZKOŁY !!

17.09.2011r.


Zwracamy się do Państwa o uważne przeczytanie poniższego komunikatu. Bardzo nam na tym zależy, gdyż dotyczy naszej Koleżanki Lucyny Nowak. Od 20 lat jest związana zawodowo z naszą szkołą i zajmuje się edukacją najmłodszego pokolenia. Starsi uczniowie znają Ją jako nauczycielkę techniki. Pełni także funkcję doradcy metodycznego edukacji wczesnoszkolnej. Pełna energii i pomysłów jest organizatorką różnorodnych akcji dotyczących bezpieczeństwa naszych uczniów.


Koleżanki i Koledzy

A P E L

Zwracam się do Was z apelem o zarejestrowanie się jako potencjalny dawca szpiku. Jestem chora na białaczkę. Jedyną szansą na Ż Y C I E jest wykonanie przeszczepu szpiku kostnego. Niestety badanie osób spokrewnionych wykazało brak zgodności szpiku. W efekcie należy szukać niespokrewnionego dawcy o identycznych antygenach HLA w Bankach Dawców Szpiku. Dlatego też zwracam się do Was z apelem o jak najliczniejszą rejestrację w Bankach Dawców Szpiku. Aby się zarejestrować wystarczy oddać 10 ml krwi do badań.

Sposoby rejestracji:
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa: przyjmuje wszystkich potencjalnych dawców szpiku w celu pobrania próbek krwi. Rekrutacja odbywa się w Siedzibie RCKiK oraz w krwiobusach w ramach mobilnego poboru krwi. Siedziba RCKiK w Katowicach mieści się przy ul. Raciborskiej 15. Informacja telefoniczna - Pracownia Immunogenetyki HLA RCKiK tel.32 2087328, 32 2087330 oraz na stronie internetowej : www.rckik-katowice.com.pl
Możliwość rejestracji będzie również:
- w dniu 03.10.2011r w godz. 10.00-15.00 na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
- w dniu 04.10.2011r. w godz. 12.00-17.00 przy Szkole Podstawowej nr1 ul. Zubrzyckiego 38 w Świętochłowicach


Gorąco proszę o szeroki odzew.

Wszystko zaczęło się 11 maja, wtedy dowiedziałam się, że jestem chora. Od tego czasu przebywam na oddziale hematologicznym w Chorzowie z małymi przerwami, kiedy wracam do domu na ,,urlop". Całe moje życie wywróciło się do góry nogami. Praca, wychowywanie dzieci, zwykła codzienność - wszystko przeszło w stan zawieszenia. Dopiero w takich momentach przekonujemy się, że człowiek jest w stanie podarować drugiemu człowiekowi, to co najcenniejsze - życie. Dlatego proszę o oddawanie szpiku, bo to jedyna szansa na normalne życie dla ludzi z białaczką. Dla Was to tylko chwila, a dla chorych nadzieja na przyszłość.
Zwracam się do Was, Ludzi dobrej woli, słowami Karla Jaspersa:
" Nie wolno tracić nadziei, dopóki człowiek żyje z człowiekiem."


Lucyna NowakNagroda za osiągi w sporcie !!!

05.09.2011r.Dnia 3 Września w Świętochłowicach, odbyło się przyznanie nagród oraz wyróżnień w dziedzinie sportu i rekreacji. Prezydent miasta Świętochłowic nagradzał najzdolniejszą młodzież która reprezentowała nasze miasto w zawodach sportowych w roku 2010. Z naszego klubu zostały wyróżnione dwie zawodniczki Monika Kalus i Natalia Dyla, które zdobyły miejsca medalowe na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.


Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!Obóz sportowy - Zawoja 2011r !!!

04.08.2011r.


W dniach od 25 lipca do 03 sierpnia MKS Śląsk Świętochłowice zorganizował swój II obóz sportowy, w ośrodku wypoczynkowym - Zawoi. Obóz miał ogólnie roztrenować zawodników ale, w formie zabawowej i integracyjnej. Członkowie klubu poznali się bliżej i zawarliśmy przyjaźnie na długie lata, a nawet na całe życie. Na obozie odbywały się dwa treningi dziennie po 1,5 godziny każdy, ale były i inne atrakcje jak ognisko, spacery i wycieczki.


Dziękujemy organizatorowi i trenerowi - Krzysztofowi Książkowi i całej ekipie opiekunów za miło i efektywnie spędzony czas.

Zapraszamy za rok !!!
Egzamin na stopnie szkoleniowe cup.

21.06.2010r.


21 czerwca w naszym klubie odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe cup. Egzaminatorem był Sabum Nim Krzysztof Książek. Jak to zwykle bywało tak i podczas tego egzaminu nie zabrakło niespodzianek.

Gratulacje !!!Pokaz w konkursie o Aleję Świętochłowicką.


11.06.2011r.

15 czerwca od 16.30 do 18.00 w Silesia City Center, odbędą się dwa pokazy z udziałem naszej grupy.
Zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie o Aleję Świętochłowicką, nasze miasto będzie reprezentowane przez różne grupy sportowe, kulturowe i artystyczne . Naszymi rywalami są Czeladź, Siemianowice Śląskie i Tarnowskie Góry . Jednak sama tabliczka z nazwą Al. Świętochłowicka to tylko pretekst, bo konkurs to dla nas szansa "pokazania się" szerszej grupie odbiorców, a więc promocji miasta i mieszkańców. Prosimy mieszkańców Świętochłowic i okolic do oddawania głosu na nasze miasto.

ZAPRASZAMY!!!


Pokaz dla najmłodszych!!!


10.06.2011r.

09 czerwca 2011r. odbył się pokaz dla najmłodszych w Przedszkolu nr 9 w Chropaczowie. Występ wypadł rewelacyjnie a najmłodsza grupa zrobiła furorę u przedszkolaków.


II Puchar Śląska !!!


05.06.2011r.

04 czerwca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbył się II Puchar Śląska w Taekwon-do kadetów, młodzików i juniorów młodszych, na starcie stanęło blisko 60 zawodników z województwa śląskiego. Ostatecznie turniej zakończył się naszym zwycięstwem wraz z workiem medali i udamy się na zasłużone wakacje, miesiąc tylko bo później znowu wyjazd na obóz i kolejny sezon przed nami.


Wszyscy zawodnicy naszego klubu dziękują Trenerowi Krzysztofowi Książkowi za wspaniałe przygotowanie do zawodów w tym sezonie.Złoty medal na Mistrzostwa Polski Juniorów !!!!


21.05.2011r.

W dniach 20-21 maja 2011 r. w Olsztynie , odbyły się XX Mistrzostwa Polski Juniorów. Z ogromną radością informuję, że Monika Kalus zdobyła złoty medal w technikach specjalnych i w ten sposób obroniła tytuł Mistrzyni Polski. Nasz klub reprezentowali: Anna Duda, Dawid Jurecki, Monika Kalus.W zawodach wzięło udział 136 zawodników (chłopcy i dziewczyny w wieku 16-18 lat) z 34. klubów z całej Polski. Rywalizowali w konkurencjach: układach formalnych, walkach, technikach specjalnych.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów !!!


Mistrzostwa Polski Juniorów 2011


10.05.2011r.


W dniach 20-21 maja 2011 r. w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Zielonej 70, 42-256 Olsztynie, k. Częstochowy odbędą się XX Mistrzostwa Polski Juniorów.
Głównym organizatorem jest pan Jacek Wąchała, prezes i główny szkoleniowiec klubu KS Dragon Janów. Patronat honorowy nad zawodami objęli pan Adam Matusiewicz- Marszałek Województwa Śląskiego, pan Andrzej Kwapisz - Starosta Częstochowski, oraz pan Tomasz Kucharski - Wójt Gminy Olsztyn.
Patronat medialny: Telewizja Regionalna TVP3, Dziennik Zachodni oraz Radio Jura.

Powodzenia !!!Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży


08.05.2011r.

W dniach od 06-08.05.2011 w Białymstoku, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do w ramach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Podlaskie 2011. Na starcie mistrzostw stanęło ponad 270 zawodników reprezentowanych przez 42 kluby z całej Polski. Z ogromną radością informuję, że Dawid Pancerz zajął III miejsce w walkach do 54kg. Nasz klub reprezentowali: Natalia Dyla, Robert Firlejczyk, Marek Kaciupa, Sabina Kopeć , Kinga Koryciak, Klaudia Koryciak, Jarek Lewicki, Mateusz Mizera , Dawid Pancerz, Kamil Szczeglik.
Miłym akcentem - wyróżnieniem dla naszego klubu było wytypowanie naszej zawodniczki Koryciak Kingi do odczytania ślubowania w imieniu wszystkich zawodników.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów !!!
Gratulacje !!!


XVII OOM w Białymstoku


27.04.2011r.

Polski Związek Taekwon-do informuje, że XVIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, w ramach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych, odbędą się w dniach 6-8.05.2011 r. w Białymstoku.
Głównym organizatorem jest pan Wojciech Zdanuczyk, prezes i główny szkolewniowiec w klubie TSC "So-San" Białystok.

Powodzenia !!!


Bardzo dobry występ w Olsztynie !!!


02.04.2011r.

Dnia 02 kwietnia 2011 r. odbyły się zawody w Olsztynie na Hali Sportowej, organizatorem był Klub Sportowy "DRAGON". Zawody były na bardzo wysokim poziomie, nikt nie spodziewał się, że na starcie stanie blisko 200 zawodników z naszego województwa. To jednak nie odstraszyło naszej drużyny, dzięki temu końcowym efektem było zdobycie 32 medali, z czego 7 złotych, 7 srebrnych i 18 brązowych. Juniorzy młodsi uzyskali 9 kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a juniorzy zdobili 5 kwalifikacji do Mistrzostw Polski Juniorów. Dziękujemy naszym zawodnikom za pokazanie wysokiego poziomu na Mistrzostwach Śląska, a trenerowi Krzysztofowi Książkowi za rewelacyjne przygotowanie naszej grupy.

Życzymy dalszych sukcesów i Gratulujemy !!


OBÓZ SPORTOWO-WYPOCZYNKOWY


30.03.2011r.Obóz rozpoczyna się od 25 lipca do 03 sierpnia w ośrodek położony w pobliżu Babiogórskiego Paku Narodowego - Rezerwatu Boisery, w sąsiedztwie lasu, strumienia i szlaków turystycznych. Zawoja położona jest w dolinie Skawicy, lewego dopływu Skawy, u północnych podnóży Babiej Góry pomiędzy Pasmem Jałowieckim i Pasmem Policy. Z Babiej Góry roztacza się jedna z najbardziej rozległych i najpiękniejszych panoram na Tatry, Wielką i Małą Fatrę oraz Beskidy. W Zawoi Barańcowej można obejrzeć ekspozycję muzealną oraz Ogród Roślin Babiogórskich Ośrodka Edukacyjnego Babiogórskiego Parku Narodowego, na Mosornym Potoku wodospad wysokości 8 m, jeden z największych w Beskidach.

Komentarze i opinie na temat obozu na forum klubowym.

Więcej informacji w załączniku:  

WSTĘPNE ZAPISY NA OBÓZ PRZYJMUJE TRENER KRZYSZTOF KSIĄŻEK

24 medale Mistrzostw Śląska !!!


19.01.2011r.

W Mistrzostwach Śląska, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach. Rekordowa ilość zawodników aż 197 uczestników przeszła oczekiwania organizatorów i głównego inicjatora tej imprezy Krzysztofa Książka trenera sekcji Taekwon-do w klubie MKS Śląsk Świętochłowice. Nasz klub reprezentowało 40 zawodników zdobywając aż 24 medale : 4 złote - 8 srebrnych - 12 brązowych. W kategorii kadeta nasze maluchy "zdemolowały" inne ekipy, w konkurencji układów chłopców do 6 cup czterech naszych zawodników wskoczyło na podium. Młodzicy bardzo dobrze zaprezentowali swe umiejętności , juniorzy rewelacja biorąc pod uwagę że było ich tylko pięciu z naszego klubu , a czterech z nich już uzyskało kwalifikacje do Mistrzostw Polski. Juniorzy młodsi dobrze wypadli , 10 zawodników z czego 4 osoby już mają kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Oprócz małych wpadek sędziów i czasami zaskakujących werdyktów start naszych zawodników oceniam rewelacyjnie . Zmiana barw klubowych na MKS Śląsk Świętochłowice wpłynęła na zawodników mobilizująco, wreszcie organizacja na wysokim poziomie i wyniki coraz lepsze , oby tak dalej


Gratulacje !!!


Mistrzostwa Śląska - 19 luty - Świętochłowice.

04.02.2011r.

Już 19 lutego w hali Szkoły Podstawowej nr 1 odbędzie się I Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych i Mistrzostw Polski Juniorów. Dodatkową atrakcją zawodów będą Otwarte Mistrzostwa Śląska Kadetów i Młodzików. Nasz klub będzie reprezentować około czterdziestu zawodników, zapowiadają się wielkie emocje.
Program zawodów:
8.30 - rozegranie konkurencji układów kadetów ( rocznik 2000 i młodsi )
9.30 - rozegranie konkurencji układów młodzików ( rocznik 1998 i 1999 )
11.00 - rozegranie konkurencji układów juniorów młodszych i juniorów
13.00 - rozegranie konkurencji walk juniorów młodszych i juniorów
Autor: Krzysztof Książek

            Zapraszamy !!!Artykuł na stronie Europejskiej Federacji Taekwon-do !!!

22.01.2011r.
Zapraszam do przeczytania artykułu na stronie Europejskiej Federacji Taekwon-do o naszych corocznych imprezach "Dni Promocji Sportu" Dzięki uprzejmości Pani Katarzyny Rozwadowskiej znalazło się miejsce dla naszego skromnego klubu i naszych zawodników. Serdecznie chciałbym podziękować Pani Kasi w imieniu swoim jak i wszystkich zawodników, to dla nas wielkie wyróżnienie.
Więcej można przeczytać na stronie AEITF !!!  

Dziękujemy !!!

Autor: Krzysztof Książek
Ferie z Taekwon-do !!!

15.01.2011r.
Dla wszystkich chętnych, którzy ferie spędzają w domach (śniegu brak) organizujemy darmowe ferie z Taekwon-do. poniedziałki, czwartki i piątki o godzinie 17:00

Wszystkich chętnych Zapraszamy !!!


Fuzja ze Śląskiem !!!

15.01.2011r.

Ostatnie dni Nowego Roku były dla naszych kanarków strasznie trudne, po dziwnych decyzjach zarządu MUKS-u i problemach organizacyjnych klubu spowodowanych przez jego władze, zmuszeni byliśmy z wielkim żalem do opuszczenia szeregów Klubu. Artykuł który ukazał się w prasie wywołał niemałe zamieszanie nawet w Radzie naszego Miasta, która była zaskoczona takim obrotem sprawy. Tutaj podziękowania dla Radnego Pana Zbigniewa Nowaka który bardzo zaangażował sie w rozwikłanie tego problemu.
8 stycznia 2011 r. na zebraniu zarządu MKS Śląsk Świętochłowice, podjęto uchwałę o przyjecie sekcji Taekwon-do w szeregi tego klubu, dziękujemy Prezesowi Panu Antoniemu Jojko jak również całemu zarządowi Klubu MKS. Mamy nadzieję ze współpraca przyniesie wiele korzyści obu stronom i stworzymy bardzo dobre warunki do uprawiania dyscypliny wszystkim dzieciom i młodzieży nie tylko z naszego miasta. A władzom Klubu MUKS "Skałka-Śląsk" Świętochłowice dziękujemy i życzymy kolejnych mądrych decyzji na przyszłość.

Powodzenia !!!
Autor: Krzysztof Książek
Udany Egzamin na stopnie uczniowskie !!!

13.01.2011r.

24 osoby przystąpiły do klubowego egzaminu na stopnie uczniowskie. Pod przewodnictwem egzaminatora Krzysztofa Książek - V Dan, młodzi adepci zmagali się z trudami egzaminu. Dla niektórych osób był to pierwszy egzamin w życiu, w tym roku wysoko podniesiona poprzeczka egzaminatora była widoczna gołym okiem wśród zdających którzy poradzili sobie z trudami egzaminu. Po otrzymaniu promocji uśmiech zagościł na twarzy i w końcu rodzice swoich pociech mogli odetchnąć z ulgą, reakcje tych drugich podczas egzaminu były bardzo emocjonujące.

Gratulacje !!!
Autor: Krzysztof Książek
Egzamin na stopnie szkoleniowe cup.

07.01.2011r.


13 stycznia o godzinie 17:00 w naszym klubie odbędzie się egzamin na stopnie szkoleniowe cup. Egzaminatorem będzie Sabum Nim Krzysztof Książek.

Wszystkim zdającym życzymy POWODZENIA !!!

Archiwum 2012 2011
2010 2009 2008 2007/Wszelkie prawa zastrzeżone// Projekt i wykonanie: Monika Kalus //30.11.2009 / | strzyga666@vp.pl